Simpozion internațional ICTMD-SEE. Ediția a-IX-a

21.10.2024 @ 9:00 am - 25.10.2024 @ 6:00 pm

Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca împreună cu Academia Română – filiala Cluj, Ansamblul Folcloric Studențesc Mugurelul, Institutul Arhiva de Folclor, Primăria Municipiului Cluj-Napoca, Muzeul Etnografic al Transilvaniei și Asociația Folclorică Transilvania, vă invită la cea de-a IX-a ediție a simpozionului științific al grupului de studiu din sud-estul Europei (SEE) al Consiliului Internațional pentru Muzică și Dans Tradițional (ICTMD).

Simpozionul este dedicat specialiștilor în etnomuzicologie și etnocoreologie și va aduce la Cluj-Napoca pentru prima dată acest prestigios grup de studiu pe tematica patrimoniului imaterial din sud-estul Europei.

Începe:
21.10.2024 @ 9:00 am