The Role of Regulation and Regional Government Quality for Firm Entry and for High Growth Firms

24.10.2024 @ 2:00 pm - 3:00 pm

Facultatea de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor vă invită la prezentarea susținută de  Dl. Kritikos Alexander, Deutsches Institut für Wirtschaftsforschung. Evenimentul se desfășoară în cadrul ediției de toamnă a Cluj Economics and Business Seminar Series (CEBSS).

CEBSS, inițiat și coordonat de către prof. univ.dr. Cristian Litan, reprezintă un forum pentru dezbaterea și difuzarea rezultatelor cercetărilor științifice. Seria de seminare contribuie în mod semnificativ și distinctiv la creșterea valorii adăugate științifice, având un impact relevant asupra cunoștințelor, educației și practicilor din domeniul economiei și al afacerilor.

24.10.2024

Facultatea de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor, sala 118 și platforma Zoom