Navigating Complex Care: Multi-Morbidity Management from a Health Systems Perspective

05.02.2024 @ 1:00 pm - 3:00 pm

Departamentul de Sănătate Publică din cadrul Universității Babeș-Bolyai vă invită la workshopul  coordonat de Dr. Ligia Paina de la Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health. Dr. Paina este specializată în studiul îmbunătățirii politicilor și programelor de sănătate, cu scopul de a oferi îngrijiri echitabile și de calitate, fiind adaptate la nevoile comunităților sărace și marginalizate. Evenimentul este organizat în cadrul rețelei academice STAR-UBB, parte a programului International Advanced Fellowship, finanțat de Universitatea Babeș-Bolyai, conform contractului nr.21PFE/ 30.12.2021, ID: PFE-550-UBB.

Hotel Universitas, camera 908
str, Plopilor nr. 52