How Reaxys Can Support Research and Education

21.03.2023 @ 2:00 pm - 4:00 pm

Elsevier și Enformation vă invită la workshop.  Vor fi discutate următoarele subiecte: căutare rapidă – substanțe, proprietăți, reacții, căutare text, căutare de brevete de autor; căutări „Structure Editor” – structuri, substructuri, compuși similari, grupuri generice etc.; planuri de sinteză; filtrarea rezultatelor pentru o căutare rapidă – cum se folosesc filtrele de căutare; generator de interogări – interpretarea ipotezelor de cercetare într-o interogare; Reaxys Academic Edition – module noi – Reaxys Targets and Bioactivities și Reaxys Predictive Retrosynthesis Tool; alte exemple – întrebări și răspunsuri.

Workshop-ul este gratuit și se adresează tuturor utilizatorilor: cadre didactice, cercetători, studenți, doctoranzi, masteranzi, bibliotecari, etc.

Facultatea de Chimie și Inginerie Chimică, sala 147
str. Arany Janos nr. 11