Digital tools for mental health

19.05.2023 @ 5:00 pm - 8:00 pm

CS InnoHub în colaborare cu Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației vă invită la workshop de ideație. Evenimentul are ca scop promovarea colaborării dintre studenții din cadrul Facultății de Matematică și Informatică și Facultatea de Psihologie  și Științe ale Educației pentru a rezolva probleme legate de mental health prin soluții inovatoare. Agenda evenimentului constă într-un panel de discuții cu invitați din domeniul psihologiei urmat de un workshop de ideație unde vom defini problemele și vom încerca să găsim soluții. Veți avea ocazia să vă dezvoltați abilitățile de a folosi tehnologia in rezolvarea problemelor reale din domeniul psihologiei și să aflați noi modalități de utilizare a cunoștințelor în rezolvarea problemelor.