Enformation, împreună cu editurile academice şi companiile partenere, cu susținerea Asociaţiei Universităţilor, Institutelor de Cercetare – Dezvoltare şi Bibliotecilor Centrale Universitare din România – „Anelis Plus”, organizează Conferința cu tema: “Acces la literatura științifică: Romanian International Conference for Education and Research”, ediţia a VIII-a, ce va avea loc în perioada 27-29 octombrie 2020.
Romanian Conference for Education and Research devine exclusiv eveniment #online în 2020!

La eveniment participă speakeri de top care vor aborda subiecte de actualitate și de interes general, precum:

• Transdisciplinaritate în Educație și Cercetare

• Importanța Comunităților Educaționale

• Open-Science

• Eșecul în Cercetare

• Motivația în Educație și Cercetare

Prezența la eveniment oferă participanților atât posibilitatea de a lua contact cu reprezentanții editurilor partenere ale Asociației Anelis Plus dar și cu alte edituri de renume mondial, cu speakeri de talie internațională, de a lua cunoștință cu tendințele pe plan internațional privind documentarea știintifică, soluțiile destinate documentării multidisciplinare și de a participa la diferite seminarii susținute de către edituri pe diverse teme de actualitate.

Studenții beneficiază de acces gratuit la Conferința Enformation daca accesează Profilul Instituțional [1] de pe platforma Enformation și completează formularul de înregistrare!

Descrierea evenimentului, temele abordate, speakeri, locații, Agenda și formularul de înregistrare la Conferință se vor găsesc la adresa: https://conferinta.e-nformation.ro/