Microcosmos: natura văzută la microscopul electronic

10.11.2023 @ 9:00 am - 07.01.2024 @ 5:00 pm

Centrul de Microscopie Electronică C. Crăciun al Universității Babeș-Bolyai, Cluj-Napoca, împreună cu Muzeul Țării Crișurilor Oradea – Complex Muzeal, Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare a Tehnologiilor Izotopice și Moleculare Cluj-Napoca, Facultatea de Biologie și Geologie a UBB, Consiliul Județean Bihor și Primăria Municipiului Oradea vă invită la vernisajul expoziției Microcosmos: natura văzută la microscopul electronic. În același context, va avea loc și conferința Microscopia electronică, o poartă către microcosmosul inaccesibil cu ochiul liber: o tehnică imagistică ce a schimbat felul în care înțelegem azi medicina și științele naturii susținută de conf. dr. Lucian Barbu. Vernisajul expoziției și conferința vor avea loc vineri, 10 noiembrie 2023, de la ora 12.00, în sala de expoziții temporare de la etajul III a  Muzeului Țării Crișurilor.

Începe:
10.11.2023 @ 9:00 am