Workshop: Advanced MRI and fMRI at STAR-UBB

09.10.2020 @ 4:00 pm - 6:00 pm

Pentru continuarea programului de consolidare și susținere a cercetării de excelență la Universitatea Babes-Bolyai (UBB), în cadrul Instututului de Studii Avansate în Știință și Tehnologie (STAR-UBB) se va desfășura workshop-ul gratuit intitulat “Advanced MRI and fMRI at STAR-UBB” prin care se intenționează informarea comunității academice UBB asupra potențialului și infrastructurii aferente Institutului Internațional de Studii Avansate de Psihoterapie și Sănătate Mentală Aplicată – o Unitate de Cercetare-Dezvoltare-Inovare (CDI) a UBB.

Workshop-ul se va desfășura online, în data de 9 octombrie, ora 16:00 pe platforma Google Meet (link acces – https://meet.google.com/adt-ptjn-hgn, accesibil și prin QR Code din imaginea atașată) și va consta în 2 sesiuni:

(1) o sesiune de prezentare a potențialului și infrastructurii Unității CDI mai sus amintite, și
(2) o sesiune de Q&A, în care participanții vor putea: (a)obține mai multe informații specifice legate de infrastructura Unității CDI și (b)stabili diferite colaborări pe diverse proiecte de cercetare interdisciplinare viitoare.
În urma acestor sesiuni se vor selecta (pe baza criteriilor care vor fi prezentate în cadrul workshop-ului) viitori colaboratori în diverse proiecte de cercetare, care intenționăm să se finalizeze prin publicarea unor rezultate științifice semnificative, în acord cu Advanced Fellowship Intern 2020.

Categorie Eveniment:

On-line – Google Meet