Statistical models for risk management: a research challenge for artificial intelligence in finance

22.06.2023 @ 1:00 pm - 3:00 pm

Facultatea de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor vă invită la prelegerea susținută de Dna. Maria Iannario, de la Università degli Studi di Napoli Federico II,  în cadrul sesiunii de primăvară a Cluj Economics and Business Seminar Series (CEBSS).  CEBSS, inițiat și coordonat de către conf.univ.dr. Cristian Litan, reprezintă un forum pentru dezbaterea și difuzarea rezultatelor cercetărilor științifice. Seria de seminare contribuie în mod semnificativ și distinctiv la creșterea valorii adăugate științifice, având un impact relevant asupra cunoștințelor, educației și practicilor din domeniul economiei și al afacerilor.

Facultatea de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor, sala 119 și platforma Zoom
str. Teodor Mihali nr. 58-60