Learning Teaching Training Activity 2

27.03.2023 @ 8:00 am - 31.03.2023 @ 5:00 pm

Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca va găzdui evenimentul „Learning Teaching Training Activity 2” în cadrul proiectului DIAL4U – Digital pedagogy to develop Autonomy, mediate and certify Lifewide and Lifelong Language Learning for (European) Universities, proiect finanțat de programul Erasmus+ și coordonat local de Facultatea de Litere.  LTTA2 este o serie de workshop-uri adresate cadrelor didactice și studenților, care urmărește testarea practicilor digitale în pedagogia limbilor străine. Activitățile vor permite publicului să dobândească o cunoaștere mai comprehensivă a practicilor și politicilor online de predare/învățare a limbilor străine integrate ale proiectului. Sesiuni de tip BarCamp vor ajuta participanții să interacționeze dinamic unii cu ceilalți și să achiziționeze cunoștințe despre procesele de predare și învățare autonomă.

Universitatea Babeș-Bolyai
str. M. Kogălniceanu nr. 1