Lansare carte – Inaltpreasfintitul Parinte Arhiepiscop si Mitropolit Andrei: Beichte und Kommunion

14.03.2023 @ 8:00 am - 5:00 pm

La Muzeul Mitropoliei Clujului a avut loc in seara zilei de marti, 14 martie 2023, initiativa Pr. prof. univ. dr. Vasile Stanciu, lansarea cartii Inaltpreasfintitului Parinte Arhiepiscop si Mitropolit Andrei: Beichte und Kommunion, aparuta la Editura Schiller din Berlin. Au luat cuvantul: Preasfintitul Parinte Conf. univ. dr. Benedict Bistriteanul si Pr. prof. dr. Jurgen Henckel (Institutul Germano-Roman pentru Teologie, Stiinta si Dialog Nurnberg, professor Honoris causa al Universitatii„Babes-Bolyai”, la propunerea Facultatii de Teologie Ortodoxa, traducatorul cartii). Moderatorul evenimentului a fost Arhim. prof. univ. dr. Teofil Tia, decanul facultatii.

8:00 am - 5:00 pm