Educație și formare

26.05.2023 @ 9:00 am - 6:30 pm

Departamentul de Științe ale Educației din cadrul Facultății de Psihologie și Științe ale Educației vă invită la a V-a edițe a conferinței naționale ”Educație și formare”, organizată cu ocazia împlinirii a 25 de ani de la înființarea extensiei universitare din Năsăud. Scopul principal al conferinței este de a identifica soluții și idei inovatoare generate de transformările educației și formării în contextul erei digitale care să contribuie la optimizarea activităților didactice. Manifestarea va reuni cadre didactice din mediul academic și cel preuniversitar, reprezentanţi ai organizaţiilor profesionale şi instituţiilor publice, dar şi studenţi, masteranzi, cercetători şi doctoranzi din domeniul Științelor Educației.

9:00 am - 6:30 pm

Extensia universitară Năsăud