29.05.2024 @ 6:00 pm - 8:00 pm

Consiliul didactic al UBB vă invită să participaţi la atelierul –  Intregrarea studenţilor internaţionali în activităţile academice ale Universităţii. Exemple de strategii şi bune practici, dedicat cadrelor didactice şi cercetătorilor universităţii. Partea a 2-a.

Evenimentul este găzduit de către Dna. Conf. univ. dr. Iudit Robu, Dl. Conf. univ. dr. Sergiu Dărăbanţ, Facultatea de Matematică şi Informatică şi Dna. Conf. univ. dr. ing. Alexandra Csavdari, Facultatea de Chimie şi Inginerie Chimică, are ca scop împărtăşirea de bune practici referitoare la activităţile didactice şi de cercetare cu studenţii internaţionali proveniţi din culturi europene şi asiatice.

Lucrările atelierului sunt accesibile şi pe platforma TEAMS a UBB (cod: 8v9yqi2).

Colegiul Academic, sala Club
str. Emmanuel de Martonne, nr. 1