07.12.2023 @ 9:00 am - 09.12.2023 @ 1:30 pm

Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca în parteneriat cu Universitatea de Medicină, Farmacie, Științe și Tehnologie George Emil Palade din Târgu Mureș, Centrul de Cercetare pentru Identități Teritoriale și Dezvoltare din cadrul Facultății de Geografie, și Institutul de Istorie George Barițiu al Academiei Române din Cluj-Napoca vă invită la prima ediție din seria Conferințelor IFSGen, De la istoria femeilor la gender history și studii de gen. Dezbateri și direcții de cercetare.

Conferința se va desfășura online și va reuni peste 50 de specialiști din universități, muzee, arhive, institute și centre de cercetare din România.

On-line