Niște doctori prin India

16.11.2023 @ 5:00 pm - 8:00 pm

Muzeul Etnografic al Transilvaniei, Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară din Cluj-Napoca, Spitalul Clinic Județean de Urgență Bistrița-Năsăud, Universitatea de Medicină, Farmacie, Științe și Tehnologie „George Emil Palade” din Târgu Mureș și Centrul Clujean pentru Studii Indiene al Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca vă invită la conferința susținută de prof. dr. Andrei Daniel Mihalca și dr. Răzvan Couți. Evenimentul aduce în fața publicului clujean o parte din experiențele avute de cei doi medici în periplul lor indian, întâlnirile avute și trăirile care i-au marcat și au constituit puncte de plecare pentru viitoare cercetări și colaborări. Pe lângă aspectele profesionale, cei doi medici vor vorbi despre alte experiențe inedite și pasiunile lor sau fotografia wildlife.

Muzeul Etnografic al Transilvaniei, sala Reduta
Str. Memorandumului nr. 21