Între lumi. Mituri, creaturi, tradiții.

11.02.2023 @ 5:00 pm - 8:00 pm

Programele de master Arte Digitale Interactive și Producție Film Documentar, de la Facultatea de Teatru și Film, UBB Cluj, vă invită la expoziția cu tematica mitologiei românești, a creaturilor mitologice și a tradițiilor din spațiul românesc. Studenții au pregătit o multitudine de produse artistice audio-vizuale și interactive, care vor ghida publicul într-o călătorie fantastică.
Realitate mediată care constă în proiecte de Realitate Augmentată și Realitate Virtuală, un lungmetraj documentar, o instalație interactivă, peisaje sonore, ilustrații, imagistică, un joc de cărți, un site web – toate acestea fac parte din universul mitologic transmedia care așteaptă să fie descoperit, bucată cu bucată.

11.02.2023

Digital Interactive Arts – DIA