Antropozof sau marxist? Poezia lui Jens Bjørneboe

Platforma Zoom

Cercul de Poezie Nordică DiktLek din cadrul Facultății de Litere, Universitatea Babeș-Bolyai, vă invită la  prelegerea susținută de Conf. univ. dr. Karolina Drozdowska, Universitatea NTNU, Trondheim, Norvegia.

Concepte teoretice în studiul variației gramaticale

Facultatea de Litere, sala L1 Str. Horea, nr. 31, Cluj-Napoca

Facultatea de Litere prin Şcoala Doctorală de Studii Lingvistice şi Literare vă invită la conferinţa susţinută de Dl. Conf. univ. dr. habil. Alexandru Nicolae, Universitatea din Bucureşti.

Industrial Film and the Aesthetics of the Global Value Chain

Facultatea de Teatru și Film, sala Cinema Str. Mihail Kogălniceanu nr. 4, Cluj-Napoca

Facultatea de Teatru și Film din cadrul Universității Babeș-Bolyai vă invită la prelegerea și seminarul de cercetare susținute de profesorul Vinzenz Hediger, Goethe University Frankfurt, Germania.

Scrisori de pe front

Facultatea de Teologie Ortodoxă, Galeria Itinerantă PunctForte Str. Nicolae Ivan fn, Cluj-Napoca

Facultatea de Teologie Ortodoxă prin Centrul de Creație și Cercetare Continuă Sfântul Evanghelist Luca vă invită la simpozionul cu tema - Scrisori de pe front, organizat cu prilejul închiderii expoziției cu același nume.