Ongoing projects


Lista studenților finanțați cu bursă de performanță științifică 2016-2017

Nr.crt. Student bursier Coordonator științific Nivelul de studii
Facultatea de Biologie și Geologie
 1 Coman Paula Șef.lucr.dr. Cîmpean Mirela Master I
 2 Drotar Denise Minerva Conf.dr. Manuela Banciu Master II
3 Țeran Lavinia Giorgiana Șef.lucr.dr. Ghira Ioan Master II
4 Todor Andrei Ludovic Șef.lucr.dr. Balica Constantin Master I
Facultatea de Business
5  Boicu Andrei  Lect.dr. Balint Cristina Licență III
6  Cozma Adeline-Cristina  Lect.dr. Coroș Monica-Maria  Licență II
Facultatea de Chimie și Inginerie Chimică
7  Chisăliță Dora-Andreea Conf.dr. Ana-Maria Cormoș Master II
8  Hampel Boglarka  Asist.dr. Zsolt Pap Master II
9  Moraru Ionuț-Tudor Conf.dr. Gabriela-Nicoleta Nemeș  Master II
10  Popa Roxana-Alexandra Prof.dr. Anca Daniela Silvestru  Master II
11  Tork Souad-Diana Prof.dr. Florin-Dan Irimie, Lect.dr. Bencze Laszlo-Csaba  Master II
Facultatea de Drept  
12  Rus Călin Ioan Conf.dr.Chiriță Radu Liviu Licență III
Facultatea de Fizică
13  Martin Cristiana Prof.dr. Anghel Sorin-Dan  Licență III
14  Pătuleanu Tudor Prof.dr.Chiș Vasile  Licență II
15  Ștefancu Andrei  Conf.dr. Leopold Nicolae  Licență III
Facultatea de Geografie
16  Nițoaia Andrei Conf.dr. Șerban Gheorghe Master II
Facultatea de Istorie și Filosofie  
17 Barazsuly Viktoria Adrienn Lect.dr. Pal Emese Master II
18  Boer Ilka Lect.dr. Kovacs Zsolt Master II
19  Dumitruți Andreea Ioana Lect.dr. Cugleșan Natalia Master I
20  Găină Toader Sorinel Prof.dr. Țârău Virgiliu-Leon Master I
21 Kovacs Mihai Lect.dr. Dincă Adinel  Master II
22  Măjeri Liana Prof.dr. Virgil Ciomoș  Master I
23  Moldovan Anton-Gabriel  Prof.dr. Ivan Adrian-Liviu Master II
24  Oltean Priscilla Prof.dr. Ivan Adrian-Liviu Master II
25 Poșircă Sofia Alexandra  Prof.dr. Bolovan Ioan Master I
26  Sîngeorzan Aurica Conf.dr. Sima Ana Victoria Master I
27  Toth Godri Iringo Lect.dr. Pal Emese Master II
Facultatea de Litere  
28  Boștenaru Ioana Conf.dr. Dorin Chira  Master II
29  Mihăilă Anamaria-Alexandra Prof.dr. Bican Ioana  Master II
30  Olaru Viorel-Ovio  Lect.dr. Alex Goldiș  Master II
31  Vancea Ioana-Mihaela Lect.dr. Horea Poenar  Master II
32  Văsieș Alexandru-Florin Conf.dr. Mihaela Ursa-Pop  Master II
Facultatea de Matematică și Informatică
33  Baciu Cătălin Prof.dr. Gabriela Czibula Licență III
34  Boțocan Oliviu-Bogdan  Prof.dr. Gabriela Czibula  Master I
35 Kajanto Sandor  Asist.dr. Andor Lukacs  Master I
36  Kis Levente Lorand Conf.dr. Christian Săcărea  Master I
37  Moldovan Bogdan-Daniel  Conf.dr. Simion Breaz  Licență II
38  Mureșan Horea-Bogdan  Conf.dr. Mihai Oltean Master I
Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației
39  Blaga Petronela Prof.dr. David Daniel  Master II
40  Bud Samuel Prof.dr. Aurora Szentagotai  Master II
41 Domocuș Iulia Mihaela  Asist.dr. Lavinia Damian  Master I
 42 Dumbravă Ioana Laura Prof.dr. David Daniel Master I
 43 Maluczan Andras Robert Prof.dr. Szamoskozi Ștefan Emeric Licență III
 44 Milea Ion Prof.dr. David Daniel Master I
 45 Onicaș Adrian Conf.dr. Ioana Cristea Master II
 46 Podar Radu Mihai Lect.dr. Silviu Matu Master II
 47 Scutelnicu Andreea Ioana Prof. Dr. Andrei Miu Master II
 48 Stroian Paula Ioana Dr. Ciuca Amalia Master II
Facultatea de Sociologie și Asistență Socială
49 Mihali Diana Helamia Lect.dr. Raț Cristina Master I
Facultatea de Știința și Ingineria Mediului
50 Ficuț Cristina-Alina Conf.dr. Muntean Ovidiu-Liviu Licență II
 51 Rotaru Andreea-Maria Dr. Beldean-Galea Mihail-Simion Master II
Facultatea de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor
52 Nagy Adrian Nicolae Conf.dr. Petri Ioan Master II
 53 Neagu Dan Claudiu Conf.dr. Petri Ioan Master II
Facultatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării 
54 Avram Georgiana Maria Conf.dr. Minea Elena Master I
 55 Olaru Ioana Gabriela Conf.dr. Stanica Viorel Ion Master I
Facultatea de Studii Europene
 56 Bukfeyes-Rakossy Zsombor Lect.dr. Adrian-Gabriel Corpădean Master I
 57 Schiop Emilia-Nicoleta Lect.dr. Radu Albu-Comănescu Master II
Facultatea de Teatru și Televiziune
 58 Pojoga  Mădălina Lect.dr. Claudiu Turcuș Master I
Facultatea de Teologie Ortodoxă
 59 Sălvan Dorin-Ioan Pr.Prof.dr. Tofană Stelian Licență III
Facultatea de Educație Fizică
60 Bucălie Eduard Prof.dr. Mureșan Alexandru Master II